Alfabet Sukcesu reklama i marketing internetowy | Pozycjonowanie stron www

Jak pozyskać potencjalnych klientów na stronę internetową

Jak pozyskać potencjalnych klientów na Twoją stronę internetową dzięki reklamie?

Nowi klienci odnajdą Twoją stronę internetową dzięki odpowiednim działaniom. Dowiedz się z czego korzystać, aby kierować pozyskanych potencjalnych klientów na Twoją stronę www.

Agencja reklamowa Alfabet Sukcesu » Reklama w internecie » Jak pozyskać potencjalnych klientów na Twoją stronę internetową dzięki reklamie?
Jak pozyskać potencjalnych klientów na stronę internetową

Kiedy zaczynałem swoją przygodę z reklamą internetową i próbowałem dotrzeć do nowych klientów różnymi metodami od razu zdałem sobie sprawę, że nie jest to łatwe. Na szczęście są metody, dzięki którym można pozyskać klientów i w tym właśnie artykule mam zamiar podzielić się z Wami tą wiedzą.

Aby pozyskać nowych klientów musisz znać odpowiednie triki i miejsca, które to właśnie przyciągną potencjalnych klientów na stronę internetową. Dobrą formą reklamy jest Google ADS, dzięki któremu można wyświetlać zróżnicowane reklamy w wyszukiwarkach oraz w miejscach na to przeznaczonych.

Pomysł na firmę

Jeżeli masz już swój pomysł na firmę, musisz zacząć myśleć w jaki sposób ją rozreklamować. Pomyśl nad odpowiednią grupą docelową jaka będzie cię interesować oraz wypisz kategorie w jakich obracać się będzie Twoja firma. Potem pozostaje już tylko ściągnąć grupy docelowe odpowiednich kategorii na twoją stronę internetową.

Sposoby na przyciągnięcie klienta:

 • Inwestycja w pozycjonowanie stron internetowych
 • Reklama na blogach tematycznych
 • Linki sponsorowane Google ADS
 • Zamieszczanie reklam w katalogach firm
 • Prowadzenie bloga tematycznego na stronie firmowej
 • Zgłoszenie firmy do Google Maps
 • Reklama płatna w mediach społecznościowych

Zapraszam również do zapoznania się z wpisami poniżej, gdzie dowiesz się:
Jak sprawdzić pozycję strony w Google oraz na czym polega pozycjonowanie stron.

Jak pozyskać klienta reklama w internecie

5 najpopularniejszych portali internetowych, gdzie możesz reklamować się w odpowiednich kategoriach:

 1. Allegro
 2. Gumtree
 3. OLX
 4. Amazon
 5. EBay

Tu klient może poznać markę i przejść na stronę www Twojej firmy.

Płatne reklamy

Niestety większość z podanych powyżej przykładów wymaga zainwestowania pieniędzy. Obecnie reklama i usługi tego typu są coraz droższe i do końca roku 2018 raczej nic się z tym nie zmieni. Jeżeli posiadasz sklep internetowy warto korzystać z portali aukcyjnych, które bezpośrednio przedstawią twój produkt. Inne formy reklamy jak na przykład SEO, linki sponsorowane Google czy reklama w mediach społecznościowych również są świetnym sposobem, aby klient trafił na Twoją stronę internetową

Inwestycja w przedstawione powyżej sposoby przyciągnięcia ruchu na Twoją stronę są na obecną chwilę najpopularniejszą formą reklamy.

Zlecenie usług reklamy w Internecie odpowiedniej firmie

Jest to na tyle wygodne, że Ty jako klient wybranej agencji reklamowej nie będziesz musiał spędzać wielu godzin w poszukiwaniu miejsc na reklamę. Dzięki temu będziesz mógł poświęcić czas dla swojego klienta oraz myśleć o rozwoju swojej firmy.

W jaką reklamę warto zainwestować

Aktualnie inwestycja w każdą reklamę może przynieść korzyści, jednak obowiązkowo każda firma powinna zgłosić się do Google Maps, która wyświetli lokalizację, w której znajduje się Twój sklep lub oddział. Ponadto godna uwagi i bardzo często wybierana forma to pozycjonowanie stron internetowych, dzięki czemu Twoja pozycja w wyszukiwarce internetowej wzrośnie. W rezultacie dojdzie do zwiększenia rozpoznawalności i ruchu na stronie www, przekładającego się na wyższy zysk.

Warto zainwestować w reklamę Google Adwords i połączyć ją z pozycjonowaniem. W konsekwencji znajdziesz potencjalną grupę klientów kierowaną na Twoją stronę. Następnie dzięki płatnym reklamom na Facebooku (skonfigurowanym w odpowiedni sposób) dotrzesz do grup w mediach społecznościowych z zainteresowaniami ludzi, którzy odwiedzają Twoją stronę internetową lub profil na FB.

Jak pozyskać klienta na usługi

Oczywiście nie będzie się to wiele różniło od pozyskania klientów na zakup produktów w naszym sklepie internetowym. Wszystkie wymienione powyżej reklamy oprócz portali aukcyjnych przydadzą się na pozyskanie klienta na usługi.

Inwestycja w blog na swojej stronie firmowej

Google bardzo docenia unikalną treść, która odpowiada na pytania użytkowników. Blogi mają ogromny potencjał i przyciągają dużą ilość gości, którzy w rezultacie mogą zostać Twoimi klientami. Przekazanie wiedzy nie oznacza, że stracisz klienta, a wręcz przeciwnie pomoże ci go zyskać, ponieważ Ciebie doceni.

W związku z tym inwestycja w blog na stronie firmowej jest opłacalna i przyciąga potencjalnych klientów. Twórz unikalne treści niosące odpowiedzi oraz pomoc dla użytkowników.

Przykład

Przykładowo, weźmy potencjalnego klienta, który w wyszukiwarce Google wpisał "Szukam agencji reklamowej". W związku z tym wyświetla mu się szereg stron w tym płatne reklamy wyszukiwarki internetowej, na które może wejść. Wybiera jedną z nich oraz kilka kolejnych dla porównania. Tylko Twoja agencja reklamowa posiada blog i dzięki temu się wyróżniasz. Następnie sprawdza tematy, czyta artykuły, zapoznaje się z wiedzą jaką posiadasz i automatycznie wie, że będzie mógł lepiej kontrolować Twoją usługę. Osoba ta właśnie uświadomiła sobie, że to Twoja agencja jest wartościowa i zainwestuje w reklamę właśnie u Ciebie.

Kilka słów na koniec

Warto korzystać z kilku usług jednocześnie, dzięki temu szybciej dotrzesz do odpowiedniego grona zainteresowanych produktem lub usługą jaką oferujesz. Łączenie usług i odpowiednia strategia pomoże powrócić do klientów, którzy nie dokonali zakupu lub wyświetli im reklamę jeszcze raz zachęcając do powrotu i zamówienia innego produktu powiązanego z wcześniejszym. Sposobów ściągnięcia ludzi na stronę www jest sporo, wszystko zależy od strategii jaką obierzesz.

Proszę podziel się z innymi informacjami, polub moją stronę.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
Natalia
14 października 2018 11:31

Mam bloga i na razie mam kody CSS i HTLM choć nie tylko do niego. Korzystam z grup na fb w końcu gdzieś trzeba zacząć 🙂 wykupię sobie chyba tą reklamę. Ciągle się uczę to będę wpadać 🙂

Aneta
Aneta
5 października 2018 10:50

Świetne rady. Na pewno skorzystamy. Pozdrawiam.
http://www.acupoflifestyl.com

EWELINA
EWELINA
26 września 2018 22:54

Widać, że tą stronę prowadzi ktoś bardzo inteligentny. Jest wszystko tak mądrze napisane.