Alfabet Sukcesu reklama i marketing internetowy | Pozycjonowanie stron www

Pozycja w Google

Moja pozycja w Google jest poza pierwszą stroną, jak zdobyć TOP 10 w wyszukiwarce?

Twoja pozycja w rankingu wyszukiwarki Google ustalana jest na podstawie wartości strony internetowej. Trudność pozycjonowanego słowa kluczowego pozwoli oszacować jakie szanse masz na zdobycie TOP 10 w wynikach wyszukiwania.

Agencja reklamowa Alfabet Sukcesu » Pozycjonowanie stron » Moja pozycja w Google jest poza pierwszą stroną, jak zdobyć TOP 10 w wyszukiwarce
Pozycja w Google

Jak myślisz, jak ważne jest pozyskanie klienta przez internet i ile najmniej czasu zajęło mi wypozycjonowanie czyjejś strony? Trwało to zaledwie kilkanaście dni! Firma, której strona w ogóle nie była widoczna na ważne dla niej frazy kluczowe, po parunastu dniach mojej pracy znalazła się w pozycjach TOP 3! Przyczyniło się to na zwiększenie ilości wejść na stronę www. Osiągnięcie takiego wyniku w tak krótkim czasie niestety nie zawsze będzie możliwe. Najczęściej trwa to miesiącami. Wszystko zależy od kondycji danej strony www, konkurencji, wyboru rynku lokalnego czy globalnego itp.

Pamiętam dobrze, gdy otwierałem swoją firmę i zacząłem pozycjonować domenę, której nazwę zawsze chciałem posiadać. Myślałem wtedy, że zdominowanie firm, które znajdują się już na rynku lokalnym będzie bardzo czasochłonne i trudne. W rezultacie, w niedługim czasie znalazłem się na pozycji TOP 10 na frazy związane z moją branżą i wciąż są one utrzymane.

Wyszukiwarka Google nie jest dla wszystkich. Dlaczego ?

Już od dawna wyszukiwarka Google używa botów, które przeszukują Internet w celu oceny jakości stron i nie tylko. Jeżeli Twoja strona po uwzględnieniu wielu czynników (np. ukrywanie tekstu i linków, kopiowanie treści czy wyłudzanie pieniędzy) zostanie uznana za „niegodną” wyświetlania się w wynikach naturalnych (organicznych) może zostać wyrzucona z wyszukiwarki Google. Inaczej mówiąc zostanie nałożona kara w postaci bana. Nie martw się, takie sytuacje nie zdarzają się często i naprawdę solidnie trzeba sobie na to zasłużyć.

Google wyszukiwarka nie dla wszystkich

Jeżeli jeszcze nie posiadasz strony internetowej, a chcesz niebawem takową posiadać to firma, która zabiera się za tworzenie stron internetowych powinna wdrażać ją zgodnie z wytycznymi Google. Wtedy już od początku widoczność w wyszukiwarce będzie lepsza, dlatego zadawaj pytania usługodawcom. Czy moja strona jest przyjazna SEO? Czy mój serwis internetowy będzie dobrze rankował w wyszukiwarkachCzy pierwsza strona wyników wyszukiwania będzie wyświetlała moją stronę www?

Jak sprawdzić czy moja strona widnieje w wyszukiwarce ?

Chcesz sprawdzić czy strona jest indeksowana? Jednym ze sposobów jest wpisanie w wyszukiwarce internetowej Google, operatora „site:” po którym należy wpisać adres strony jakiej szukamy. Wyszukiwarka wyświetli nam wszystkie podstrony danej domeny.

Przykład:
Site: https://alfabet-sukcesu.pl/

Indeksowanie stron w Google

Jak sprawdzić na której pozycji jest strona w Google?

Najbardziej znanym sposobem jest wpisanie wyszukiwanej frazy w wyszukiwarkę, a następnie przechodzenie na coraz dalszą stronę, aż do znalezienia swojej domeny. Taki sposób stosują osoby, które nie wiedzą jak monitorować pozycje strony internetowej.

Sprawdzanie pozycji w wyszukiwarce Google

Osobiście nie polecam tej metody, gdyż ustalić pozycję w wynikach wyszukiwania tym sposobem będzie ciężko i pochłonie bardzo dużo czasu. Poniżej wypiszę parę sposobów, dzięki którym szybko i sprawnie dowiesz się na jakich miejscach pozycjonuje się dana strona internetowa.

Jak sprawdzić pozycje strony w Google ?

PIERWSZA METODA  (darmowa):

Skorzystaj ze strony googlepozycja.pl
Wpisując domenę i frazę kluczową możesz zobaczyć jej pozycję.

Która pozycja w Google

Niestety pozycja stron w Google potrafi bardzo szybko się zmieniać. Jeśli chcesz codziennie, a nawet kilka razy dziennie sprawdzać wiele fraz kluczowych, zdecydowanie polecam metody poniżej.

Sprawdź pozycję strony w Google

link do narzędzia analizującego pozycje słowa kluczowego w wyszukiwarce http://googlepozycja.pl/

SPOSÓB NUMER 2 (PŁATNY):

Jest to usługa, z której korzysta wiele agencji reklamowych zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych.
Skorzystaj z usługi webpozycja.pl
Koszt usługi nie jest wielki, a platforma pozwala monitorować wiele fraz i stron jednocześnie.

SPOSÓB NUMER 3 (PŁATNY):

Skorzystaj z senuto.com
To narzędzie jest doskonałe do audytów stron, monitorowania konkurencji, sprawdzania pozycji w Google. Jednak gorzej sprawdza się w wyszukiwaniu i śledzeniu swoich fraz kluczowych.

Takich platform jest wiele, wystarczy dobrze poszukać w Internecie i poczytać o nich opinie. Dodatkowo wiele stron oferuje darmowe 30 lub więcej dni testów, dzięki czemu nie musimy od razu płacić za coś, co może okazać się dla nas zbyteczne.

Możesz również poprosić odpowiednią agencję interaktywną, która zajmuje się reklamą internetową o sprawdzenie, które miejsce zajmujesz w Google. Wiele firm potraktuje to jak przysługę z nadzieją na nowego klienta.

Czy pierwsza pozycja w Google jest do osiągnięcia?

Nie porywaj się z motyką na słońce, ciężko jest przebić gigantów.

Pierwsze miejsce w Google

Oto paru z nich:

 • Allegro
 • Wikipedia
 • Youtube
 • Onet
 • Olx

Aby zdominować tak wielkie strony, trzeba się naprawdę ciężko napracować i przede wszystkim wydać ogromne ilości pieniędzy (mówimy tu o tysiącach, może i milionach złotych).

Jak sprawdzić ilość odwiedzin strony internetowej?

Najlepszym sposobem będzie skorzystanie z narzędzi, które po odpowiedniej instalacji będą zliczały wejścia na Twoją stronę internetową. Najlepiej sprawdzi się narzędzie Google Analytics. Po zainstalowaniu narzędzia możesz korzystać z niego na komputerze ale również na telefonie co sprawi, że będzie można zaglądać w statystyki w każdym zakątku świata (o ile ma się dostęp do internetu).

Czy pozycjonowanie stron internetowych się opłaca?

Oczywiście, że tak! Powyższymi przykładami chciałem uświadomić wam, że pozycjonowanie to długotrwały proces na jaki zapracowały sobie tamte strony. Dzięki wytrwałości i wkładu finansowego można osiągnąć naprawdę wysoką skalę w pozycjonowaniu stron www.

Pierwsze miejsce w Google. Jak je osiągnąć?

Metody osiągnięcia pierwszego miejsca w Google z pewnością znają specjaliści, którzy zajmują się pozycjonowaniem stron.

od czego zależy pozycja w Google?

Jeżeli interesują Cię wysokie pozycje w Google, Twoja strona musi "spodobać się" wyszukiwarkom. Obecnie Google wprowadziło masę zmiennych, które mają wpływ na to, jak wysoko będzie widoczna Twoja strona.

Twoja pozycja w Google zależy od:

 • prędkość ładowania się strony
 • UX strony internetowej
 • wartościowa treść na stronie
 • współczynnik odrzuceń
 • jak długo klient spędza czas na stronie
 • responsywność strony internetowej
 • wiek domeny
 • unikalność treści
 • ilość wizyt na stronie internetowej
 • ilość i jakoś linków zewnętrznych, prowadzących do mojej strony
 • poprawne zastosowanie kodu na stronie
 • wiele, wiele innych....

Jeśli nie wiesz na czym polega pozycjonowanie, wejdź i sprawdź  co to jest pozycjonowanie stron internetowych.

Szybkie pozycjonowanie strony? To tak nie działa…

Długość pozycjonowania na dane frazy kluczowe zależy od ich konkurencyjności oraz jakości wykonywanej usługi, a także w jakim stanie będzie strona internetowa  poddawana zabiegowi SEO.

Z pomocą przychodzi nam planer słów kluczowych Google ADS.

To narzędzie służy do zbadania poziomu konkurencyjności danego słowa kluczowego, liczby osób, które wyszukują to wyrażenie w Internecie oraz stawki za udział w reklamach.

Oczywiście nie da nam to odpowiedzi, kiedy moja strona pojawi się w Google na dane słowo kluczowe i na jakim miejscu. Pomoże natomiast ustalić skalę trudności poszczególnych fraz kluczowych. Wyświetli także powiązane wyrażenia, które mogą przydać się w dalszych działaniach.

Najlepiej szukać mało konkurencyjnych fraz, z dużą ilością wyszukiwań przez użytkownika.

Przydatne może być także zlecenie agencji reklamowej lub agencji zajmującej się marketingiem internetowym stworzenia audytu strony www. Na podstawie takiej analizy dowiesz się co warto zmienić na stronie i jak dużo zmian jest jeszcze do wprowadzenia.

Jak osiągnąć top 10 w Internecie

Aby znaleźć się na wysokich pozycjach musisz zatroszczyć się o spełnienie uwarunkowań wymienionych powyżej, ale to nie wszystko!

Zadbaj o BRAND firmy, ogłaszaj się w mediach społecznościowych. Wprowadź reklamę w Internecie tak, żeby ludzie o Tobie usłyszeli. Zainwestuj w Google Adwords, reklamę na Facebooku. Odpowiadaj ludziom na pytania i pomagaj rozwiązywać problemy, otwórz bloga na stronie, gdzie ludzie sami będą mogli znaleźć pomoc. Za uzyskane rady ludzie odwdzięczą się komentarzem, lajkiem, udostępnieniem.

SEO na rok 2018

Ponad wszystko staraj się stworzyć unikalną i bogatą treść na swojej stronie czy blogu. Najbardziej godne uwagi treści bardzo szybko wywindują Twoją stronę w rankingach wyszukiwarki www. Korzystaj również z grafik, które nadadzą artykułowi lepszej wizualizacji i ponadto wpłynie na pozycje witryny internetowej. Każdy rok przynosi nowości w świecie SEO, na pewno nie jest łatwo być na bieżąco. W konsekwencji zaistniałych zmian w algorytmach strona może zaliczać wzloty jak i upadki.

Podsumowując

 • Pozycjonowanie stron internetowych jest opłacalne. Jest to ciężka, ale i ciekawa praca, w której trzeba wykazać się sporą wiedzą i kreatywnością.
 • Pozycja w Google jest zależna od wielu czynników. Po wyeliminowaniu błędów jakie obniżają ranking w wyszukiwarce, warto rozwijać stronę dalej i wprowadzać nowe pomysły.
 • Buduj BRAND firmy! Niech ludzie wiedzą, że istniejesz.
 • Pomagaj rozwiązywać problemy innym (najlepiej na własnym blogu lub forum).
 • Pozycjonowanie stron www to długotrwały proces, a wyniki można zobaczyć w parę dni, tygodni, miesięcy, a nawet LAT.

Czy udało Ci się kiedyś wypozycjonować stronę w parę dni? Czy uważasz, że rozwiązywanie problemów innych przynosi korzyści? Podziel się swoją wiedzą w komentarzu!

I nie zapomnij zostawić lajka !!

Proszę podziel się z innymi informacjami, polub moją stronę.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Seoit
Seoit
21 września 2019 15:51

Muszę przyznać, że artykuł bardzo zgrabnie i konkretnie odpowiada na postawione pytanie, czyli jak zdobyć top 10 w wyszukiwarce Google. Osobiście bym tylko dodał a właściwie uwypuklił, że potrzebna jest:
cierpliowść
budowa brandu
ścisła współpraca z agencją / firmą / osobą pozycjonującą
chęć tworzenia treści i Personal Branding wszystkich pracujących / zainteresowanych osób

Pozdrawiam,
http://seoit.pl

Szymon Owedyk
Szymon Owedyk
31 maja 2019 09:07

Pozycjonowanie w żaden sposób nie jest proste i wymaga ciągłej pracy. Nawet, gdy nasza strona uzyskuje 1 miejsce na jedną frazę, to w dniu następnym już nie musi tak być, a nawet po kilku godzinach ta sytuacja może się zmienić. Czasami klienci usług pozycjonowania tego nie rozumieją 🙂

Kastines
Kastines
26 września 2018 19:54

Co prawda trochę już się naczytałam na ten tema, ale zawsze chętnie zdobywam wiedzę w tym zakresie 🙂 Dziękuje za ten wpis, z pewnością przyda mi się w dalszej drodze rozwijania bloga 🙂

Pozdrawiam,
https://fochoblog.blogspot.com/

Fashion
Fashion
5 września 2018 19:43

Bardzo pomocne rady. Na bank z nich skorzystam! Pozdrawiam

Kutzmannka
Kutzmannka
30 sierpnia 2018 17:19

Bardzo dziękuję Ci za ten wpis. Jest bardzo ppmocny. Noe myślałam, że to tak ważne. Przeczytam go jeszcze kilka razy i będę korzystała z Twoich rad. Serdecznie Cię ppzdrawiam i życzę jeszcze większych sukcesów.